Při zahájení je dobrým zvykem si připít na dobrý  nový rok. I my jsme se 5. ledna 2012 sešli, abychom si připili – aby ten rok 2012 nedonesl nic zlého našim blízkým a přátelům. A protože  i naše česká komunita v Košicích je taková větší rodina, aby ani této rodině nepřinesl nový rok nic nepříjemného, a abychom se mohli dále scházet v našem klubu.
Připomněli jsme si 70 let od úmrtí Jaroslava Ježka
Pan Jiří Novotný donesl gramofonové desky s nahrávkami tohoto skladatele. Trochu nostalgicky u starého gramofonu jsme si poslechli písničky Jaroslava Ježka. Samozřejmě jsme vzpomněli na Voskovce a Wericha. Ale nezůstalo u poslechu hudby. Staré, známé melodie našeho mládí nám nedaly, abychom si je nezazpívali.
Kdo by z nás neznal třeba píseň Život je jen náhoda, Nebe na zemi, Když jsem kytici vázala, Ezop a Brabenec, Stonožka, Šaty dělaj člověka a jiné a jiné? Z fotografie se na nás dívala známá tvář skladatelova s brejličkami na nose. Tvář trochu smutná, poznačená nemocí, ale duch silný.

A tak si zazpívejme:
Když já Vám povídám, že je nebe na zemi, pravdu mám, věřte mi –
Za život, život dám i když nerad umírám. Nejsem sám, věřte mi.
Pro toho, kdo chce žít, je na světě plno krás a z těch krás nebe mít záleží jenom na Vás.
Jen od Vás, věřte mi, záleží kdy příjde čas, kdy pro nás začne nebe na zemi.

Miluše Babjáková

Klubové akceNový rok 2012 ve společenském klubu