Předsednictvo Českého spolku v Košicích s lítostí oznamuje, že zakládající členka Spolku i jeho Ženského sboru, Marína Haberlandová odešla v pátek 10. července 2020 ve věku 83 let. Byla dlouhá léta nejen spolehlivou oporou sborového 1. altu, ale její hlas jste všichni znali i z Tria, které tak krásně zpívalo české a moravské lidové písně. Milovala svoje rodné Valašsko, často se tam vracela ve vzpomínkách i osobních návštěvách, milovala svoji rodnou českou řeč a českou poezii, ze které nám k našemu údivu recitovala dlouhé pasáže i ve vysokém věku. Milovala hudbu, měla velký cit pro mluvené i psané slovo, uměla poutavě vyprávět, do vysokého věku se ráda a rychle učila nové věci, zachovala si do posledních chvil neobyčejnou duševní svěžest. Bude nám chybět její úsměv a velký, vždycky laskavý humor, její milý hlas, schopnost naslouchat, dobré přátelství. Sbohem, naše Maríno. Odpočívej v pokoji!

Fotka od Bek Greenwood z Pixabay

Společenská kronikaZa Marínou Haberlandovou