Vážení členové Českého spolku v Košicích,

máme za sebou všichni nelehké tříměsíční období poměrně přísných epidemiologických opatření pro koronavirovou pandemii, ve kterém jsme dočasně přerušili všechny spolkové programy. Nepříjemné období jsme přestáli v porovnání s okolním světem dobře a přichází doba, kdy je možné pozvolna začít žít normálním životem, i když stále ještě s jistou mírou opatrnosti.
Od pondělí 15. 6. 2020 pro vás znovu otvíráme spolkovou kancelář v obvyklých hodinách a to až do konce června, v červenci bude kancelář otevřena vždy ve středu a v srpnu otevřena nebude, tak, jak to bylo i v minulých letech. Prosíme vás však, abyste při návštěvě kanceláře použili ochrannou roušku a po vstupu použili připravenou desinfekci rukou, jako je to obvyklé ve všech jiných vnitřních prostorech. Příležitost vyrovnat členské na rok 2020 nebo případný nedoplatek členského za rok 2019 tak bude mít opět každý člen a my jen připomínáme, že i ono tvoří podstatnou část spolkového rozpočtu.
Pravidelné nácviky začal už také náš Ženský sbor. Spolkové programy pro členy začneme realizovat hned od začátku září. Vše je připraveno. Smlouvy s Fondem pro podporu financování národnostních menšin jsou podepsány, obdrželi jsme také už finanční dar Ministerstva zahraničních věcí ČR a Československého ústavu zahraničního. Hned v září začnou pravidelná čtvrtková klubová setkání a programy projektu Slovo domova, čeká nás výroční Valné shromáždění, vernisáže výstav projektu Česká kultura v malém, Zahradní koncert, v říjnu jako obvykle Dny české kultury, dvě části programu Už vím, co číst a poslouchat a mnoho dalšího. Pokud to bude možné, už v srpnu proběhne projekt Výtvarný seminář, budeme vás o něm včas informovat.
Během června se rozbíhá pokračování programu v našem Místním klubu v Michalovcích, 30. června bude v košickém kostele Reformované církve uspořádána ekumenická vzpomínka na Jana Husa, na kterou dostanete pozvánku. Koncert projektu Vzpomínka na Mistra Jana Husa však letos nebude, protože ještě před měsícem, kdy bychom nejpozději byli museli začít jeho přípravu, nebylo jasné, zda taková akce bude z hlediska epidemiologických opatření možná.
Všichni jste nám moc chyběli, tak se těšíme na brzké setkání s vámi na všech připravovaných spolkových programech, aby se spolkový český život co nejrychleji zase rozběhl! Sledujte také naši hezkou obnovenou webovou stránku a pište na ni komentáře, pište své příspěvky a články i do spolkového časopisu Stříbrný vítr, posílejte fotografie!

Hezké a zdravé příští dny vám ze srdce přeje
vaše předsednictvo Českého spolku v Košicích

Ze života spolkuVážení členové Českého spolku v Košicích!