21. ročník Českého plesu v Košicích je úspěšně za námi, organizátoři si mohou oddechnout, že se dobrá věc zase jednou podařila. Tak jako v předcházejících letech, ani letos nechyběl úvodní koncert v sále Státní filharmonie. Všemi generacemi ještě stále oblíbený a žádaný Dalibor Janda publikum skutečně a bez nadsázky nadchl a výborná nálada návštěvníky plesu neopustila až do třetí hodiny ranní, kdy se neradi rozcházeli.
K tanci nám hrál velký taneční orchestr Top Big Band a také country skupina Tennessee a skupina Pavelčákovci. Vystoupení tanečních skupin TC Košice, Nashville a klubu akrobatického rokenrolu Brilant bylo velmi příjemným zpestřením programu taneční části plesu a dobrou inspirací pro tancechtivé hosty plesu. Mezi čestnými hosty plesu byl letos také primátor Košic Richard Raši a viceprimátoři Renáta Lenártová a Ján Jakubov. Programy roku 2014 jsme tedy šťastně a s úspěchem otevřeli, zbývá doufat, že všechny další programy Českého spolku v Košicích, které jsme pro vás na letošní rok připravili, budou stejně úspěšné a hojně navštívené.

Dagmar Takácsová

Ze života spolkuV Košicích se znovu plesalo