Načítám Akce

« Všechny Akce

• akce již proběhla.

Hrdinky české historie – aktualizováno!

6. října 2020 @ 8:00 - 30. října 2020 @ 17:00

Výstava v Muzeu Vojtěcha Lofflera v Košicích je kolekcí 40 portrétů významných ženských osobností české historie i současnosti, spolu se stručným doprovodným textem, který čerpá ze stejnojmenné publikace/ například sv. Ludmila, šlechtična Polyxena z Lobkovic, malířky Zdeňka Braunerová a Toyen, automobilová závodnice Eliška Junková, pěvkyně Soňa Červená a Emma Destinová i olympijská vítězka Věra Čáslavská, první dáma Olga Havlová, jedna z mála českých dirigentek Vítězslava Kaprálová, ale také politička Milada Horáková – oběť komunistické justiční vraždy. Projekt autorsky připravili studenti Ateliéru didaktické ilustrace Fakulty designu a umění L. Sutnara, který je součástí Západočeské univerzity v Plzni.

Zahájení:
6. října 2020 @ 8:00
Ukončení:
30. října 2020 @ 17:00

Pořadatelé

Český spolek na Slovensku
Český spolek v Košicích
České centrum Bratislava
Múzeum Vojtecha Löfflera

Múzeum Vojtecha Löfflera
Alžbetina 20
Košice, Košický 04001 Slovensko
+ Google Mapa
Hrdinky české historie – aktualizováno!