Letos se už po čtrnácté konalo setkání členů Českých spolků na Slovensku a jejich sympatizantů ve Žiarské dolině v Západních Tatrách. Za krásného počasí se nás setkalo opravdu hodně – z ČS Trnava 10, ČS Žilina 3, z ČS Martin 16, z ČS Liptovský Hrádek 15, z ČS Košice 24. Díky patří organizátorům z Liptovského Mikuláše, Liptovského Hrádku a ČS na Slovensku a samozřejmě všem z ČS, kteří se podíleli na účasti a kteří absolvovali namáhavou cestu na Žiarskou chatu a k symbolickému hřbitovu.
Hned v ústí doliny nás vítala dechovka, která svými pochodovými skladbami dala ten pravý ráz výšlapu vzhůru dolinou. Dechovka rozveselila nejen nás, ale určitě také více než stovku dalších návštěvníků, kteří využili krásný den na turistický pochod dolinou ke Žiarské chatě  ba i výše na vrcholy hor.
Přijměte od nás aspoň několik snímků, kterými jsme se pokusili zachytit výbornou atmosféru. Autorem fotografií je Pavol Kraus.

Fotogalerie ze setkání v Žiarské dolině 2010
Miluše Babjáková