V polovině února jsme dostali zprávu, že nás chce navštívit v Košicích redaktorka národnostního vysíláni rakouského rozhlasu a natočit s námi materiál pro pravidelný pořad. Rádi jsme se s paní redaktorkou Pavlou Rašnerovou setkali a kromě záznamu na diktafon vedli i mnoho jiných řečí. Bylo z toho příjemné posezení, které vyústilo do hezké prezentace jednak na webu ORF (odkaz je zde, stačí kliknout a otevře se v novém okně) a protože jse dostali i zvukový záznam, který by se nám v archivu ORF těžko hledal, zřídili jsme si svou složku na SoundCloud, takže si ze záznamu můžete celý pořad, věnovaný české národnostní menšině v Košicích, vyslechnout (odkaz je zde, stačí kliknout, otevře se v novém okně). Přejeme vám příjemný poslech.
A v případě, že vás na ulici osloví někdo z Vídně nebo širšího okolí, nelekejte se – určitě je to posluchač „Dráťáku“, jak tento vysílací kanál ORF nazývají a na základě vyslechnutého pořadu se šel přesvědčit, jestli je to opravdu tak zajímavé, jak o tom mluvíme.
České vysílání na „Dráťáku“ popisuje následující web (kliknout, otevře se v novém okně).

Ze života spolkuRakouským éterem zněl hlas Českého spolku v Košicích