Další ročník Českého plesu v Košicích je úspěšně za námi

Léta činnosti Českého spolku v Košicích se nám vždycky nejlépe počítají podle číselného označení ročníku některého programu, který pořádáme od začátku a každoročně. Takovým programem je i Český ples v Košicích. Letošní 23. ročník jsme připravili na 30. ledna. Přes neustále se zvyšující náklady této významné společenské události zůstaly i letos zachovány dva základní rysy, odlišné od ostatních plesů – úvodní koncert a velký taneční orchestr. V koncertním sálu Státní filharmonie jsme tentokrát v téměř hodinu trvajícím programu dali příležitost mladým košickým umělcům – smyčcovému komornímu orchestru Musica Iuvenalis a orchestru Klasik Band, který působí při ZUŠ Jantárová, s jeho sólisty Alžbetou Oravcovou a Róbertem Triščem. Za spoluúčinkování sólistů Opery Státního divadla v Košicích Lucie Knotekové a Mariána Lukáče a vynikajícího akordeonisty Michala Červienky vznikl svěží program, plný radosti a vysoké profesionality, v němž jsme se potěšili hlavně muzikálovými melodiemi mága české populární hudby, legendárního Karla Svobody. Dirigoval sbormistr Státního divadla v Košicích, náš krajan Lukáš Kozubík a umělecký vedoucí Klasik Bandu Ján Samsély.
Mezi čestnými hosty lesu jsme přivítali tajemníka Velvyslanectví České republiky v Bratislavě Ondřeje Pometla, jenž tlumočil pozdrav paní velvyslankyně Livie Klausové, dále generálního konzula Maďarské republiky v Košicích Adáma Szesztayho i konzula Lájoše Szénasiho a také početné zástupce institucí, které nám léta pomáhají v Košicích realizovat programy české kultury.
Úderem dvacáté hodiny byla potom ve foyer Domu umění zahájena taneční část plesu. Její průběh zpříjemnila choreografie a párové vystoupení tanečního klubu TK Ellegance i taneční skupiny Smoky Mountains Dancers a hiphopové skupiny DS Studio. Nechyběla bohatá tombola před půlnocí a hlavně dobrá pohoda a stále plný taneční parket. Jak by ne, vždyť velký taneční orchestr Top Big Band i letos u nás premiérový FD Band hráli skutečně velmi dobře.
Zbývá poděkovat všem, kdo se podíleli na organizační přípravě plesu a také Ministerstvu zahraničních věcí České republiky za finanční příspěvek na uspořádání plesu a také dárcům cen plesové tomboly.
Na shledanou přátelé na 24. českém plesu v roce 2017!

Fotky z plesu hledejte v našem albu na Zonerama.com

Dagmar Takácsová, foto Pavol Kraus

Společenská kronikaRadostně plesáme