Milé děti a jejich rodiče, či prarodiče, milí mladí přátelé, Český spolek v Košicích obdržel v minulých dnech dopis zmocněnce pro krajanské záležitosti Ministerstva zahraničních věcí České republiky, pana Karla KŰHNLA, ve kterém je pro vás několik zajímavých pozvání.

První je na letní výtvarně-jazykový tábor pro děti od 6 let. Koná se v Centru ekologických aktivit ve Sluňákově u Olomouce pod hlavičkou Českých škol bez hranic ve dnech 26. 7. – 2. 8. 2014. Bližší informace na www.csbh.cz.

Další je letní tábor – kurz pro starší děti a mládež ve věku 14 – 17 let. Bude ve studijním středisku v Mariánských lázních ve dnech 3. 8. – 18. 8. 2014. Připravují jej společně České školy bez hranic, Gymnázium Gutha-Jarkovského a Ústav pro jazykovou a odbornou přípravu Univerzity Karlovy. Jedná se o pilotní projekt intenzivní výuky českého jazyka a možnou přípravu k mezinárodně uznávané zkoušce z češtiny. Bližší informace najdete na webu http://ujop.cuni.cz

Třetím zajímavým programem je výukový program Výtvarníci v československých legiích, určený pro studenty základních a středních škol. Informace na www.csbh.cz.

MUDr. Dagmar Takácsová, předsedkyně Českého spolku v Košicích

Pro děti a mládežPozvání pro děti a mládež české krajanské komunity na zajímavé programy, organizované v České republice