Nedožité 70. narozeniny herce a moderátora, naší generaci velice dobře známého Miloslava Šimka jsme si uctili v klubu přednáškou pani Vlasty Kisucké. Seznámili jsme se s životem umělce, známého z televizních humoristických nebo satirických pořadů. A že jich bylo moc, to jsme si vlastně až nyní zrekapitulovali. Ale nejen slovem, ale i obrazem jsme si uctili umělce.
Přehráním televizní vzpomínky „Předčasná úmrtí“ jsme se ocitli desítky let nazpátek.
Prostřednictvím jeho satiry jsme se ocitli v době Semaforu, kdy si s Jiřím Grosmannem dělali legraci z politických poměrů v Československu a SSSR nebo v době normalizace, kdy s Luďkem Sobotou nebo Petrem Nárožným „mezi řádky“ prezentovali politické narážky na tehdejší poměry. V roce 1986 spolupracuje s Jiřím Krampolem. V té době už se dalo se satirou přitvrdit. Od roku 1995 spolupracoval s televizní redaktorkou Zuzanou Bubílkovou a jejich program byl v té době „po revoluci“ vyhledávaný. Prostě uměl věci  pojmenovat správně a vždy odvážně.

Smrt Miloslava Šimka následkem leukémie byla opravdu předčasná. I dnes se nám žádá se zasmát chytrému humoru, ale nějak se nám ho nedostává.

Miluše Babjáková

Klubové akceMiloslav Šimek – přednáška o životě a díle