I když se v roce 2018 už pomalu blížíme k jarním měsícům, připomeňme si ještě poslední loňské setkání ve společenském klubu, setkání předvánoční. Každý rok si v našem klubu připomínáme Vánoce, posedíme si pod ozdobeným stromečkem, o jehož výzdobu a pěkný vánoční stůl se už roky skvěle stará paní Harmatová. Stůl se pod dobrotami prohýbal, některé ženy přinesly do klubu vánoční cukroví své vlastní výroby, na stole se tentokrát objevily i obložené chlebíčky – jak je vidět z fotografií, přichystané s láskou žen přímo v klubu. Zapomíná se, že obložené chlebíčky jsou tak trochu česká specialita, která nám v prodejnách v Košicích chybí. Tak jsme si to takto vynahradili. No a muži se postarali o dobré pití. Slavnostní odpoledne pod stromečkem jsme si zpestřili vánočními básněmi a krásným vánočním čtením a hudbou. Myslím, že to bylo posezení skromné, ale skvěle zapadající do předvánoční nálady.

Miluše Babjáková
foto autorka