O obsahu prvního setkání společenského klubu v tomto roce jste už četli v 1. čísle časopisu Stříbrný vítr. Už název sliboval něco zajímavého hlavně pro nás ženy – Zajímavosti o ženách prezidentů 1. československé republiky. Materiály jsem získala z různých pramenů, zároveň jsem vyzvala naše členy, aby se zapojili. Věřila jsem, že někdo bude mít doma staré noviny z té doby, kde se najde článek nebo fotografie na toto téma a tím přednášku obohatí.
A stalo se! Paní Balušíková donesla nejen časopis, ale svázaný celý 8. ročník časopisu Eva z 1. čsl republiky. Jak vidíte z fotografie, byla to pořádná bichle. Listování v ní bylo nesmírně zajímavé. Vrátili jsme se o 80 let zpátky. A jelikož to byl ženský časopis, hlavním tématem byla žena, matka, manželka, politička, žena, která se chce líbit. A ty modely dámských šatů, v nich byly ženy opravdové dámy!
Děkuji paní Balušíkové i za sportovní výkon (tedy, měla co nést!) a věřím, že i vy najdete doma něco zajímavého k tématům klubu, co nás potěší a poučí.

Miluše Babjáková

Klubové akceI u vás se můžou najít zajímavé tištěné dokumenty z první československé republiky nebo jiného období naší historie