Milí členové Českého spolku v Košicích, z Radia Patria jsme dostali pozvánku na jeho zvláštní vysílání, věnované státnímu svátku České republiky.

„Pri príležitosti 99. výročia vzniku Československej republiky pre vás redakcia národnostno-etnického vysielania rádia Patria, štúdio Košice, pripravila špeciálne pásmo venované českej menšine. Okrem zaujímavých tém v rámci Českého magazínu a Národnostného kaleidoskopu si budete môcť vypočuť záznamy z verejných koncertov prezentovaných počas Dní českej kultúry 2017. Zaznejú zostrihy z otváracieho koncertu „Hudba českého baroka“ v podaní súboru Solamente naturali, z klavírneho recitálu „Romantický klavír“ Matyáša Nováka, a z koncertu chlapčenského zboru Bonifantes, ale aj mnohé ďalšie premiérové relácie. České vysielanie rádia Patria, štúdio Košice, si budete môcť naladiť v sobotu 28. októbra od 19:00 do 24:00 a v nedeľu, 29. októbra od 20:00 do 24:00.“

Pekný deň

PhDr. Kristína Mojžišová, PhD.
šéfredaktorka redakcie
Národnostno-etnického vysielania (NEV)