Letošní Dny české kultury budou nepochybně trochu zvláštní. Dlouho jsme se rozhodovali, jestli je budeme pořádat. Neustále se měnící epidemiologická situace a rozhodnutí o omezujících opatřeních, která s ní souvisí, nás zneklidňují tím, jak se často a rychle mění. Zařídit organizačně všechno tak, abychom často velmi náročná nařízení splnili, je nemalý úkol. Pokud bychom ale úplě ustali s celou naší kulturní činností, nepochybně vás, naše členy a příznivce postupně ztratíme a česká kultura z Košic zmizí, protože jsme prakticky jedinými jejími realizátory. Skončil by pravděpodobně postupně i Český spolek v Košicích a my si myslíme, že by to byla škoda. Proto Dny české kultury 2020 budou a to opět nejen v Košicích, ale i v Michalovcích, Trebišově, Staré Ľubovni a Martině. Budou koncerty, i když na ně přijdete s rouškami na ústech a nose, budou výstavy, i když některé bez vernisáží, jen zpřístupněné a budou i další programy. My vás prosíme, přijďte a nenechte českou kulturu v Košicích padnout! Zachovejte zodpovědně všechna potřebná opatření, ale přijďte. Jsme přesvědčení, že i letos to bude stát za to!

Sledujte Kalendář akcí!
Dny české kultury – archivDny české kultury 2020 klepou na dveře