Poselství ministra zahraničních věcí ČR českým krajanům

Dobrý den, vážení přátelé,

doufám, že jste všichni v pořádku přežili koronavirovou pandemii a nyní užíváte krásného příjemného léta.

Ráda bych Vás upozornila, že ministr zahraničních věcí České republiky, pan Tomáš Petříček hodlá předložit vládě ČR návrh na prohlášení jednoho dne v roce za „Den Čechů v zahraničí“. V tiskové zprávě pana ministra jsou navržena některá data, která by přicházela v úvahu. Na konci textu je pak možno hlasovat v anketě, který den byste preferovali. Informace není určena jen pro české spolky v zahraničí, ale pro všechny Čechy žijící v zahraničí, tudíž bych Vás ráda poprosila o přeposlání informace nejen všem svým členům, ale i případně dalším Čechům, které znáte a žijí v zahraničí.

Výzva pana ministra je na naší webové stránce. Po rozkliknutí odkazu se zobrazí jak zpráva p. ministra, tak vstup do ankety.

Uzávěrka ankety je 31. 7. 2020.

Přeji příjemné léto a srdečně zdravím

Zuzana Marková
1.tajemník/1st Secretary
Velvyslanectví České republiky/Embassy of the Czech Republic