Abychom se kromě literatury seznámili i s jinými uměleckými múzami,vybraly jsme se 28. 4. 2009 jsme pod vedením členky výboru p. Babjákové navštívit Spišskou Sobotu – staré spišské město. Cesta vlakem uběhla rychle, už se před námi objevil Poprad a odtud městskou dopravou nebyl problém se dostat do cíle.
Za krásného jarního počasí 14 žen klubu si prohlédlo zrekonstruované náměstí s domy z 15. století. Všechny jsme se cítily jako v jiném světě a opravdu jsme byly překvapené.
Proč jsme zavítaly právě sem? Toto městečko je rodištěm velkého barokního sochaře a řezbáře Jana Brokoffa. Zde se nachází i jeho pamětní tabule. Jen některé členky věděly, že v tomto koutě Slovenska se narodil umělec, z jehož dílny pocházejí výzdoby na oltářích, v klášterech, na zámcích v Evropě a v Čechách z 18. století.
Ale teď už určitě, když půjdeme po Karlově mostě, s velkým zájmem si prohlédneme 5 sousoší a 3 sochy ze začátku 18. století, kterými vyzdobil tento unikátní most.
Další zajímavostí byla prohlídka kostela sv. Jiří ve Spišské Sobotě, kde výzdobu hlavního oltáře zhotovila dílna mistra Pavla z Levoče. Zajímavé bylo i to, že tento kostel navštívila v roku 2008 anglická královna.
Den se nám skutečně vydařil. Stále jsme měly před sebou sluncem ozářené panoráma Vysokých Tater. A zakončení našeho výletu v jednom překrásném dvoře zrekonstruovaném tak, jak vypadaly zdejší dvory v 15. století, u šálku výborné kávy jistě nemělo chybu.

Klubové akceVýlet do krásného spišského městečka